Projekt „Revitalizace parku U Zahrádkářské kolonie“
Projekt Integrace cizinců

Městská část

Volené orgány

ÚŘAD MČ Praha–Libuš

  

ÚŘEDNÍ HODINY

Pondělí:  8:00 - 12:00 13:00 - 17:30
Středa:    8:00 - 12:00 13:00 - 17:30

Adresa úřadu

Městská část Praha-Libuš
Úřad městské části Praha-Libuš
Libušská 35/200, 142 00 Praha 4 – Libuš
tel.: + 420 261 711 380
tel.: + 420 244 471 884
fax: + 420 241 727 864
e-mail: mc.libus@praha-libus.cz
IČ: 00231142
DIČ: CZ 00231142
ID schránka: u8xaktr
vymezovací obrázek

U nás - Časopis - 05/2008Kronika

ikonka KLUB JUNIOR - JARNÍ FIT SOBOTA S AEROBIKEM

Dne 5. dubna 2008 se v Klubu Junior konalo od 14 do 16 hodin tradiční sobotní fit odpoledne s aerobikem. Ač jsme cvičily v tělocvičně, měla jsem obavu, zda pesimistická předpověď počasí neodradí většinu přihlášených dam nebo se nestane vhodnou omluvenkou k neúčasti. Cvičenky však nezklamaly a dostavily se v hojném počtu. Na programu bylo jako vždy dvouhodinové cvičení aerobiku. Cvičení s latinskoamerickou choreorafií i rytmy nás nejen bavilo, ale i důkladně rozpohybovalo naše kyčle. Všechny cvičenky vydržely až do závěrečného strečinku po předchozím stejně důkladném posilování všech důležitých svalových skupin. Na tombolu se těšili určitě všichni, vždyť také téměř každá žena si odnesla domů malý dárek, který se více či méně týkal našeho sportovního klání. Velmi si vážím všech zúčastněných, jejich píle, vůle, energie a nadšení. A co vy, zkusíte to příště s námi?

Aktuality na www.klubjunior.cz.

Eliška Froňková


<< nahoru

ikonka PREZENTACE LIBUŠE A PÍSNICE VE FRANCII

Caudebec-lès-Elbeuf 2008

V rámci nadcházejícího předsednictví České republiky Radě EU na jaře příštího roku byla na dny 27. až 30. března pozvána na slavnostní setkání delegace z Čech do francouzského města Caudebec-lès-Elbeuf, s nímž naše městská část Praha-Libuš spolupracuje. Zastupitelé z našeho úřadu v čele s panem starostou Petrem Mrázem a sedmi libušskými umělci se vydali reprezentovat naši obec.

V tomto francouzském městě proběhl 29. března slavnostní večer, na kterém účinkovali: Ema Dubnová, která zpívala krásné písně Leoše Janáčka, Lada Šámalová, která nejen překládala z francouzského jazyka a doprovázela všechny účinkující na hudební nástroje, ale i sama vystupovala, Lukáš Malý - překladatel, a také Hanka Křenková, Eliška Mičkalová, Lucka Lešnerová, Kačka Trková a Lucka Trková - děvčata z Klubu Junior, která tančila lidové tance a předvedla exhibiční sestavu z aerobiku.

Krásné město, květiny všude, kam se člověk podívá, sluníčko, pohoda, dobré jídlo... Na druhé straně zkažená ústřice, nervozita, smutek...

Středa místo soboty

Ráno jsme se probudili již celí netrpěliví z toho, co nás v nadcházejících čtyřech dnech čeká. Před odchodem jsme si už asi podesáté zkontrolovali obsah kufru a poté jsme konečně mohli vyrazit směr Francie.

Hned na letišti Charles de Gaulle v Paříži nás přivítal moc sympatický pán jménem Sylvain, který se stal naším osobním řidičem, průvodcem i rádcem, ale hlavně přítelem po dobu celého našeho pobytu. Stačilo už jen nasednout do minibusu a hurá za dobrodružstvím. Nevím, jestli se procházka a prohlídka města Rouen se dá nazvat dobrodružstvím, ale určitě to bylo velice zajímavé. Pak nás čekala ještě půlhodinová cesta autem. Všichni, unavení z celodenního cestování, jsme byli rádi, když jsme konečně ve večerních hodinách dorazili na místo. Už jen něco malého k snědku a honem do hajan.

Plni očekávání a energie jsme se pak probudili do sluncem rozjasněného dne, nasnídali se a čekali na pokyn k odjezdu. Ten den jsme měli strávit v kulturním centru Bourvilu celodenní generálkou a dolaďováním potřebných věcí na vystoupení. Cestou jsme si ještě udělali malou zastávku v dětském centru, které sloužilo jako zábavní centrum jak pro děti malé, tak i velké, jež sem přicházely vždy ve středu, neboť v tento den neprobíhá školní výuka. S trochou závisti jsme dál věnovali pozornost prohlídce centra, ale když jsme zaslechli, že místo středy chodí děti do školy v sobotu, byli jsme rázem klidní.

Francouzi a ústřice

Městečko Caudebec-lès-Elbeuf nás opravdu moc zaujalo. Nejen jak bylo čisté, klidné a na každém kruhovém objezdu krásně barevné květiny, ale hlavně pro příjemné lidi, kteří ve městě žijí. V Bourvilu se nás ujala paní, která měla toto kulturní centrum na starosti. Poté nás čekal s francouzským starostou Caudebecu a s Italy slavnostní oběd, po kterém jsme se my holky jen těžko odhodlávaly jít hopsat na pódium. Neměly jsme ale na vybranou. Zatímco zbylá část naší delegace po obědě odjela za jiným programem, my jsme se převlékly - nejdříve do krojů, ve kterých jsme si párkrát zatančily lidové tance, a poté do sportovního, ve kterém jsme už cvičily naplno. Ještě zkouška zpěvu s klavírem v podání Emy a Lady a měly jsme ten den splněno. Nácvik nás vyčerpal, a tak jsme při cestě zpět měly co dělat, abychom neusnuly. Musely jsme ovšem ještě využít příležitosti vydat se di velkého nákupního centra a kromě jiného nakoupily hlavně čokoládu, protože té doma není nikdy dost.

Pak už jen večeře, na které jsme si užili hodně legrace. Důvodem byly mořské plody, které všem nechutnaly, a tak často vznikaly úsměvné situace. Pro Lucku, které mořští živočichové (zejména ústřice) neudělali moc dobře, to ale úsměvné nebylo vůbec. Další den strávila na pokoji, a tak dopolední generálka proběhla bez ní.

Svíčková, kapustňačka, tanec a zpěv

Odpolední přípravy na večer nám zabraly asi tři hodiny. Navzájem jsme se učesaly a namalovaly a Sylvain nás vyzvedl ve chvíli, kdy jsme už byly připravené a natěšené. Nebylo se čemu divit. Kdo by nebyl nervózní ze 150 Francouzů, kteří ten večer do Bourvilu přišli, aby se dozvěděli něco o naší české kultuře a ochutnali české jídlo a pití. Po příjezdu na místo jsme od francouzského pana starosty obdrželi vzpomínkový plakát, na kterém bylo vyobrazeno město Caudebec-lès-Elbeuf a od italské delegace jsme dostali čokoládovou bonboniéru. Poté následovaly projevy - francouzského pana starosty Carua, projev pana starosty Mráze a nakonec projev italského místostarosty města Comune di Vigarano Mainarda. Po nich následovala krátká prezentace Prahy na CD a poté se začalo servírovat jídlo. Svíčková, která se ale ten večer podávala, měla k české svíčkové opravdu daleko a ze zelňačky se stala kapustňačka.

Po jídle jsme přišly na řadu my. Nejdříve jsme tančily lidové tance a Lada nás doprovázela na harmoniku, pak Ema krásně zpívala společně s Ladou, která ji doprovodila na klavír a poté následoval Lucčin zpěv. S naší sestavou na píseň Karla Gotta James Bond jsme se dostaly na jeviště přesně o půlnoci. Naše výstupy završila opět Ema se svou dojemnou písní Somewhere od L. Bernsteina. Večer se vydařil a určitě na něj jen tak nezapomeneme.

Těžko odjet z milého města

V neděli jsme se sbalili a odpoledne vyrazili na dalekou cestu směrem k domovu. Nakonec se nám jen těžko odjíždělo z krásného města a od milých lidí, které jsme si za ty čtyři dny až moc oblíbili. Na tento slavnostní výjezd budeme ještě dlouho v dobrém vzpomínat...

Lucka Trková


<< nahoru

ikonka KLUB JUNIOR - ÚSPĚŠNÍ JUDISTÉ Z PÍSNICE

SEDM MEDAILÍ V TEPLICÍCH

Judisté Dragons se zúčastnili 15. března 2008 Velikonočního turnaje v Teplicích. V Teplicích se našim judistům tradičně daří a v těžké konkurenci velkých oddílů s obrovským zázemím se neztratili ani letos. Závodů se účastnilo devět našich malých bojovníků a přivezli sedm medailí z různých váhových kategorií. Většina našich judistů musela  pro velký počet závodníků projít boji ve skupinách o účast ve finálových vyřazovacích bojích. Byly to závody plné napětí, emocí a dlouhého čekání. Tento systém kvalifikací a vyřazovacích finálových bojů byl pro naše bojovníky premiérou. Nejlépe a nejkrásněji bojovala Veronika Švandová a po nádherných bojích, kdy holky bojovaly stále naplno, bez taktizování získala stříbrnou medaili. První svoji stříbrnou medaili vybojovala i malá Jana Frýdlová. Vítězové loňského ročníku Honzík Zedník a Kuba Procházka se letos museli spokojit s bronzovou medailí, stejně skončil i malý gladiátor a velký favorit Martin Malý s bojem ve stylu bullterriera - rychlý výpad, chvat a Ipon. Vyřazovací boje jsou ale kruté, stačí chvilka zaváhání, nepozornosti, soupeřovi pak stačí i minimální náskok a končíte. Často jsou pak i slzičky, ale takové je judo. Další bronz získal Jirka Frýdl a Lucka Procházková. David Jokeš si prodělal svůj turnajový křest a svoji kůži rozhodně nedal zadarmo. Trenér Olin nad sbírkou medailí zářil štěstím, s Judo Dragons se na závodech musí prostě počítat.

Petr Z.


<< nahoru

ikonka MŠ LOJOVICKÁ - NENÍ NAD VLASTNÍ ZKUŠENOST

Jako každý rok, i letos na jaře proběhl v naší mateřské škole cyklus herních dopolední. Jedná se o plánovaný program pro potenciální nové „školkáčky" a jejich rodiče. Následuje po Dni otevřených dveří, kdy si mohou všichni zájemci prohlédnout prostory a zařízení školky.

Při herním dopoledni mají navíc možnost společně vyzkoušet formu her a alespoň náznak řízených činností tak, jak v mateřské škole probíhají. Vzhledem k rozdělení tříd byla i tato aktivita zorganizována podle konkrétních zaměření, tj. rodiče s dětmi mohli „ochutnat z kuchyně" třídy výtvarné, hudební nebo sportovní, někteří dokonce nahlédli do všech J.

Návštěvnost byla hojná a pro všechny to bylo, myslím, velmi užitečné. Rodiče měli příležitost přispět vlastní zkušeností k výběru té - pro jejich dítě - nejvhodnější třídy a současně se seznámili s učitelkami z konkrétních tříd, které je v případě úspěšného umístění ve zvolené třídě v září opět přivítají.

Radka Juránková, MŠ Lojovická


<< nahoru

ikonka MŠ MEZI DOMY - Z DENÍČKU MÍŠI KLEČKOVÉ

Dobrý den! Jmenuji se Míša Klečková a chodím do MŠ Mezi Domy do Berušek. Protože ještě neumím pořádně psát, pomůže mi se psaním maminka. Chtěla bych vám všem kousek z mého deníčku dát přečíst, protože chci, abyste také věděli, co ve školce děláme a proč se nám tu líbí. Tak já začnu tím, co mám ze všeho nejraději, plaváním.

Každý pátek chodíme plavat, někdy jedeme autobusem, ale když je hezky, chodíme pěšky. Paní učitelka říká, že je to kousek (ulice Na Močále, Praha 4-Libuš). Když přijdeme do toho domku, kde je plavčo, tak si v šatně sundáme bundy, boty a čepice, jdeme si vzít plavky, osprchujeme se, a pak už jdeme do bazénu. Je tu všude teplo a dokonce i podlaha je teploučká, to se mi moc líbí. Nejdřív se rozcvičíme, a pak naskáčeme do bazénu. Paní instruktorka s námi hraje různé hry. Někdy plaveme s destičkou, někdy skáčeme z kratšího okraje, tam je větší hloubka, někdy z toho delšího, to je taky velká legrace. Pak se taky učíme plavat pod vodou, můžeme mít klidně otevřené oči a vůbec to neštípe. Maminka říká, že je to proto, že voda není chlórovaná. Prý tam místo toho chlóru dávají sůl. Asi ano, protože když jsem jí ochutnala, byla opravdu trochu slaná, ale my ji pít stejně nesmíme. Já jsem jen byla zvědavá. Jé, to už musíme ven na teplou podlahu, zabalit se do ručníků. Ještě sednout ke stolečkům, napít se a hurá do šatny, sprcha, utřít, usušit si vlásky (v bazénu mám čepku, tak to ani moc dlouho netrvá), obléknout a zase zpátky do školky. Moc se těšíme na oběd, už máme taky trochu hlad. Pátek je príma taky proto, že chodím po o, teda po obědě. Tak honem honem na tu mňamku, určitě bude zase nějaká dobrota.

Zatím nashledanou, vaše

Míša s mamkou Miroslavou Klečkovou


<< nahoru

ikonka KLUB JUNIOR - FESTIVAL, FESTIVAL, FESTIVAL

Práce vždy přináší své ovoce. Takové ovoce může přinést i činnost, kterou děláme jen tak pro radost. A právě to se povedlo ženskému pěveckému sboru Klubu Junior - Nashiře. V lednu sbor oslavil teprve druhé narozeniny, ale přes své mládí má úspěchy a je zván na festivaly a společné koncerty.

Mimořádně vřelé přijetí se nám dostalo v Mimoni na 3. ročníku festivalu Písničkou se jaro otvírá, kde jsme zpívaly v sobotu 5. dubna. Byl to výlet, kde odměnou za cestu byla přátelská a radostná atmosféra. Festival se konal v kulturním domě Ralsko. Organizátory byli zpěváci ze sboru Zpěvandule, které jste mohli slyšet loni na podzim na našem festivalu Libušsko-písnická nota. Účinkujícími byli sbory převážně ze Středních Čech, z Prahy byl sbor pouze jeden, a to právě Nashira. Kromě velkého potlesku po našem vystoupení jsme si odvážely i krásné pocity. Členka sboru Dana Němečková sobotní odpoledne shrnula: „Byla to nejlepší akce v historii našeho sboru." 

Tím však pro Nashiru letošní festivalová sezóna nekončí. V červnu je sbor pozvaný na 5. ročník festivalu chrámových a komorních sborů v Cholticích, jehož se již loni účastnil. Přijměte tedy naše srdečné pozvání na společný hudební výlet do zámečku v Cholticích u Přelouče, který čeká Nashiru v sobotu 21. června 2008. Pořadatelem festivalu jsou Kulturní služby Krajské knihovny v Pardubicích a město Choltice.

Pěvecká sezona končí sice až v červnu, ale je dobré shrnout úspěchy již teď a navázat na ně v dalších sezónách. Navázaly jsme dobré vztahy nejen se Zpěvandulemi, ale i dalšími sbory. Na ovoce, které nová přátelství přinesou, se budete moci těšit i vy na podzimním 3. ročníku festivalu pěveckých těles Libušsko-písnická nota (jehož je Nashira organizátorem), který se bude konat v sobotu 11. října 2008 na půdě obce Libuš-Písnice.

 Ema Máchová, sbormistryně Nashiry


<< nahoru

ikonka VEŘEJNÁ SBÍRKA - SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V PÍSNICI OSLAVÍ 110 LET

Vážení spoluobčané,

v příštím roce 2009 oslaví Sbor dobrovolných hasičů v Písnici rovných 110 let od svého založení. Tímto chceme připomenout svoji letitou existenci a historický význam spojený s obcí a zároveň i uctít památku a čest všech, kteří byli dlouhé desítky let nápomocni svým blízkým, známým i spoluobčanům v okamžicích ohrožení a bezmoci při požárech a živelných pohromách.

Rádi bychom tuto oslavu provedli se všemi náležitostmi a zároveň udělali historický krok, který letité záznamy ve starých kronikách doplní o další neodmyslitelný a tolik významný symbol, touženou zástavu! Prapor odkazující poslání, hrdost i neodmyslitelnou příslušnost k obci Písnici a Sdružení dobrovolných hasičů Čech Moravy a Slezska.

Již tedy máme představu o praporu, jehož rub bude zdoben patronem všech hasičů svatým Floriánem vyšitým v rudém poli a na líci bude dominovat starý hraběcí znak písnický, doplněný o hasičské motivy.

Chceme oslovit občany a podnikatele v katastru Písnice, aby se finančně podíleli, pokud to uznají za vhodné, na této historické události. Finanční prostředky budou shromažďovány na našem účtu u České spořitelny pod číslem 76086349/0800 nebo v hotovosti proti příjmovému dokladu.

Pokud se rozhodnete pomoci nám a finančně nás podpoříte, byli bychom Vám velice vděčni! Pokud se o našem sboru budete chtít dovědět více, navštivte naše webové stránky www.sdhpisnice.cz .

Předem děkujeme za případnou pomoc!

 „Ohni zmar, bližnímu ku pomoci!"

 Miroslav Štancl, starosta SDH Písnice, Budilovská 333/12, 142 00 Praha 4


<< nahoru

ikonka KLUB SENIOR

PODĚKOVÁNÍ

Dne 11. 3. 2008 nás navštívili místní strážníci z naší městské části a na základě této

schůzky byl vyhotoven zápis, kde byly vytyčeny některé body, kterým je nutno

věnovat zvýšenou pozornost. Body byly projednány ředitelem policie a v současné době jsme se již přesvědčili, že místní strážníci nám pomáhají pečlivě a spolehlivě tyto problémy řešit, za  což jim tímto děkujeme.

VÝLET DO JIZEREK

Klub seniorů reagoval na nabídku pětidenního pobytu v Jizerských horách u pana Schlindenbucha. Odjelo celkem 35 seniorů. Těšili jsme se na hezkou přírodu, možná i s trochou sněhu, ale čekalo na nás překvapení. Přijeli jsme jako do zimní pohádky, ocitli jsme se ne na Velikonocích, ale přímo v krásné zasněžené krajině. Pan vedoucí pro nás připravil dva zájezdy, libereckou zoologickou nebo botanickou podle přání a dále na výlet na Královku s návštěvou Masarykovy chaty.V krásné krajině někteří účastníci vyšli na krátkou túru, jiní poseděli v místní restauraci a vyhlíželi na zimní krajinu. Zpříjemnění pobytu byla přednáška místního horolezce o Himálaji s diapozitivy, přednáška o výrobě bižuterie s prodejem, vystoupení kouzelnického mistra juniorů ČR, z kterého jsme byli přímo očarováni. Pobyt se vydařil a pro velký zájem budeme opět opakovat, možná se nám podaří zajistit pobyt ještě letos v září, bude sděleno v časopise, ale v každém případě zase na jaře na výzvu pana vedoucího, možná opět na velikonoce!

Jménem výboru klubu Zdena Prchlíková


<< nahoru

ikonka T. J. SOKOL LIBUŠ - VÍTĚZSTVÍ VE SPORTOVNÍ GYMNASTICE

V sobotu 5. 4. 2008 proběhl Pražský společný závod ve sportovní gymnastice předškolních dětí pořádaný Pražským sdružením Sport pro všechny a Pražskými sokolskými župami ČOS. Soutěžilo se ve čtyřech sestavách: na žebřinách, na lavičce - váha („holubička"), přeskoky, chůze a běh, dále v akrobacii (kotoul ze stoje do dřepu) a v pohybové skladbě Já mám koně (cvičení s hudbou). Za naši Tělocvičnou jednotu Sokol Libuš bojovali v družstvu chlapců Tomáš Bízek, Antonín Indruch, Matěj Machuta a Martin Vlk. Přestože na svůj závod museli dlouho čekat, ve své kategorii zvítězili. Tomáš Bízek navíc získal i bronzovou medaili za 3. místo v kategorii jednotlivců (Matěj a Martin obsadili 6. - 7. místo a Antonín 13. z celkových 22). Za dívky si závod poprvé vyzkoušela Anna Kuželková a umístila se na 26. místě z 33. Poděkování patří nejen soutěžícím, ale i jejich rodičům za podporu účasti svých dětí v závodě a také všem cvičitelkám Sokola Libuš, které se na přípravě podílely.

Mgr. Jana Vlková, cvičitelka PD


<< nahoru

ikonka ZE STAROSTOVA ZÁPISNÍKU

Milí čtenáři časopisu U nás, jako vždy si dovolím vás seznámit s několika málo postřehy z minulého měsíce.

19. březen. Zasedla komise, která měla za úkol otevřít obálky došlé do výběrového řízení na právníka Úřadu MČ Praha-Libuš. Ze tří nabídek byla vybrána jedna, která splňovala požadavky. Dotyčného zájemce pozvala komise na osobní pohovor, bohužel poté komise konstatovala, že ani tento uchazeč nebyl ten správný a požádala  tajemníka úřadu, aby vyhlásil nové výběrové řízení na právníka MČ Praha-Libuš.

27. - 30. březen. Na pozvání francouzských kolegů jsme v Caudebecu lès Elbeuf představili naši městskou část jako součást velké Prahy. Současně skupina mladých lidí, kteří se zabývají hudbou a tancem v Klubu Junior, představili něco z moderních i tradičních tanců, včetně dobových krojů, a zpěvu, včetně operní pěvkyně paní Dubnové, která žije v naší městské části. Paní Šámalová vystupovala, která spolu s Lukášem Malým tlumočila, navíc také hrála dobře na harmoniku. K prezentaci také promítání DVD, rozdali jsme informační materiál o hlavním městě Praze se samostatnou prezentací Libuše a Písnice. Dále jsme při prezentaci nabídli několik tradičních českých výrobků, například lázeňské oplatky, hašlerky a díky našemu zastupiteli ing. Františku Hercovi i med od jeho vlastních včel. Francouzští organizátoři pozvali své spoluobčany na tradiční česká jídla ke společné večeři, nabízela se zelná polévka, svíčková, knedlíky a štrúdl. Ze spokojených a mile překvapených tváří Francouzů usuzuji, že prezentace Libuše a Písnice ve Francii byla úspěšná. Při této příležitosti si neodpustím velké poděkování všem, kteří pomohli při této akci.

3. duben. Naše městská část představila v ZŠ L. Coňka v Písnici veřejnosti projekt rekonstrukce Libušské ulice v Písnici, včetně kruhového objezdu na křižovatce s Kunratickou spojkou. Prezentace se zúčastnila též zástupkyně odboru městského investora Magistrátu hl.m. Prahy ing. Blomanová, za firmu Zavos ing. Přikryl, za dopravní policii ing. Jurina, za stavební úřad Prahy 12 ing. Sklenářová a dále tvůrci samotného projektu z Pragoprojektu,. Za naši městkou část se kromě mne zúčastnili místostarostové ing. Macháček a ing. Koudelková, zastupitelé pan Beyer a pan Štajner, vedoucí humanitního odboru paní Hájková, vedoucí OŽPD ing. Rusiňáková a především asi 60 občanů. Mimo jiné byl předveden podrobný projekt, jednotlivé etapy rekonstrukce, uvažované objízdné trasy na dobu rekonstrukce, bylo zodpovězeno mnoho dotazů a ze strany občanů padlo i mnoho názorů a připomínek, včetně námětů, jak některá navrhovaná řešení vylepšit. Velice mne potěšila bohatá účast na této akci a zájem. Dle mého názoru je třeba při realizaci jakýchkoli důležitých staveb přizvat i veřejnost a vyslechnout názory a připomínky obyvatel hlavně proto, že oni jsou ti, kdo zde i v budoucnu budou žít, na rozdíl od projektantů a stavbařů.

14. duben. Na podnět ředitelky ZŠ L. Coňka paní Pažoutové jsem svolal schůzku majitelů sousedících pozemků pod školou. Městská část zde již několik let zamýšlí výstavbu multifunkční sportovní haly, která by sloužila nejen písnické škole, ale i veřejnosti, která neustále zdůrazňuje potřebu takového zařízení. V současné době má městská část k dispozici architektonickou studii, která byla sousedům pozemku představena, ale ti s ní bohužel nesouhlasí, a to hlavně kvůli její velikosti. Nedošlo ke konsensu, a tak se městská část pokusí o jiné řešení.

16. - 19. duben. Zúčastnil jsem spolu s některými kolegy konference ve spřáteleném městečku Vigarano Mainarda v Itálii. Na konferenci každá delegace ze zúčastněných sdružených měst z jednotlivých států prezentovala své současné aktivity, připravované projekty, problémy apod. Všichni se de facto shodli v názoru, že je třeba podporovat seniory, kvalitu životního prostředí, zachování co největšího množství zeleně, shodli se také na důležitosti odpadového hospodářství, úsporách energií a na potřebné výchově dětí již od mateřské školy ve vztahu k majetku jak soukromému, tak veřejnému v rámci jejich zapojení například do sázení květin a stromů na veřejných prostranstvích a posléze jejich ošetřování a ochraně proti vandalismu. Důraz byl na konferenci kladen také na kontrolu stravování dětí ve školních i předškolních zařízeních, aby děti dostávaly kvalitní jídlo, a se tak podpořil jejich zdravý růst. Mnohdy se stává, že se děti stravují ve fast foodech a jiným nekvalitním způsobem. Dále je důležitá pomoc hendikepovaným - v dostupnosti, bezbariérové budovy, komunikace atd. Hlavním cílem konference bylo hledání možností společných projektů, které by byly hrazeny finančními prostředky z evropských fondů, protože hodnotitelé při přidělování finančních prostředků z EU upřednostňují společné mezinárodní projekty. Při naší návštěvě došlo také k setkání se studenty, zazněly hymny všech zúčastněných zemí, a pak jednotliví starostové měst představili svoje město, případně městskou část. Na závěr celého setkání byla podepsána smlouva o přátelství a solidaritě a o vzájemných budoucích vztazích společných iniciativ, které umožní poznávání mezi občany, aby tak bylo dosaženo míru a společenského růstu v obcích, které zastupují.

Závěrem mi dovolte popřát co největší pohodu v nejkrásnějším měsíci v roce, plném svěžích barev, slunce a probouzející se přírody, což vše zvedá náladu.

Petr Mráz, starosta městské části Praha-Libuš, 22. dubna 2008


<< nahoru

ikonka Cyklojízda

Zveme všechny děti, které rády soutěží a jezdí na kole, na cyklojízdu!

Věkové kategorie: 1. předškolní děti + 1. třídy

                           2. 2. - 4. třídy

Kdy: 2. června 2008

Jediné, co s sebou musíte mít, je:

1. HELMA!

2. dobrá nálada,

3. kolo,

4. vhodné oblečení,

5. startovné - 20 Kč

Něž se závod uskuteční, poslechneme si přednášku městských policistů, kteří nás poučí, jak dodržovat předpisy a pořádek na silnici, a také se pobavíme při skládání řidičského průkazu pro malé cyklisty!

Výherci si s sebou odnesou krásné ceny!

Akci pořádá: Žákovské zastupitelstvo, ZŠ Meteorologická a MČ Praha - Libuš

Doufáme, že se všichni uvidíme!

<< nahoru

ikonka ZŠ METEOROLOGICKÁ

VELIKONOCE V PODHOUBÍ

Morenu nesem,

s velikým nosem,

do pytle ji dáme,

pak jí zazpíváme.

Do Podhoubí na program Velikonoční dílna jsme jeli 4. března. Tam jsme si sedli do kroužku a měli jsme říct, co se děje na jaře a představit se. Pak jsme se rozdělili na dvě skupiny. My jsme byli zima a 4.A byla jaro. Měli jsme se naučit básničku a říkat ji nahlas. Jaro nás však překřičelo a zahnalo zimu. Po přestávce jsme šli vyrábět Morenu (takovou panenku, která představuje zimu). Moc nám to nešlo, ale docela nás to bavilo. Když byla Morena hotová, měli jsme si vzít každý svoje vajíčko a začít na něj lepit čočku, různě barevnou rýži, vločky. Program se mi líbil, protože mě baví kreslit, vyrábět a to jsme v tom programu dělali.

Veronika Fousková, 5.A

KARLOVARSKÝ SKŘIVÁNEK

Letos poprvé se naši žáci zúčastnili krajského kola pěvecké soutěže v sólovém zpěvu Karlovarský skřivánek, kterou pořádal ve dnech 5. - 7. března DDM Modřany. Letité zkušenosti z naší tradiční školní a obvodní soutěže Vánoční nota se zúročily a v obou kategoriích jsme získali postup do celostátního kola a další ocenění poroty.

Kategorie mladších dětí nestudujících sólový zpěv:

2. místo a postup do celostátního kola - Lenka Dvořáková

ocenění poroty - Pavlína Novotná, Pavlína Šámalová

Kategorie starších dětí nestudujících sólový zpěv:

2. místo a postup do celostátního kola - Martin Molčan

ocenění poroty - Barbora Pichová, Gabriela Vidová, Lucie Lešnerová

Žáci naší školy úspěšně reprezentovali v celostátním kole soutěže v sólovém zpěvu ve dnech 17. - 18. března v Karlových Varech. Konkurence byla velmi silná, takže přední místa jsme nevybojovali, ale nasbírali jsme plno nových zkušeností. Příští rok nic neponecháme náhodě, pečlivě se připravíme a již teď se těšíme na další ročník.

VÝHRA PROTI ZŠ LADISLAVA COŇKA VE VYBÍJENÉ

Dne 7. března jsme hráli vybíjenou proti ZŠ Ladislava Coňka. S kamarádkami z naší třídy jsme se trochu bály. Když jsme přišli do velké tělocvičny, už tam soupeřili byli. Hlavně jsem měla trochu strach z jednoho dvoumetrového kluka, ale toho jsme na začátku hned vybili. Docela se nám dařilo. Zápas probíhal docela rychle. Na konci u protihráčů kapitán už měl jen jeden život a bil po mě. Já to chytila, přihrála Vénovi a ten bil. ,,Hurá, hurá," křičeli jsme. Protihráčův kapitán byl vybit. Na konci jsme si podali ruce se soupeřem. A ani nevíte, jak jsem byla šťastná, že jsem tu hroznou vybíjenou přežila! „Huf !"

Pavlína Novotná, 5. A

VELIKONOČNÍ JARMARK

Na ZŠ Meteorologická 18. března 2008 proběhl Velikonoční jarmark.

Každý žák si mohl vybrat z několika činností - batikování, háčkování, pečení perníčků a další výrobky, které si pak odnesl domů nebo dal na odpolední jarmark. Kdo si nevybral z těchto činností, uklízel areál školy. Odpoledne, když skončilo vyučování a vše potřebné se připravilo, přišli rodiče, žáci, učitelé i mladší sourozenci a začal odpolední program. Prodávaly se výrobky, které žáci dopoledně vyrobili, a také nějaké občerstvení. Protože se nám tento den povedlo dobře zorganizovat, uskuteční se jarmark i v příštích školních letech. A možná se z něj stane i tradice.

Eliška Němcová 9.A

Jak probíhalo naše velikonoční háčkování: Na začátku hodiny se žáci z celého druhého stupně začali přesouvat do tříd, kde se měla konat jejich dopolední práce, my ze skupiny háčkování jsme se přesunuli do 9.B k paní učitelce Exnerové. Mnozí začínali háčkovat vůbec poprvé v životě. Lehce znevýhodněni byli ti, kteří už háčkovat umějí. Byli totiž středem neustálé pozornosti ostatních. Doháčkovat se však za dopoledne podařilo asi jen pěti lidem z celkem asi patnácti. Ti byli nejlepší. Zároveň chceme poděkovat paní učitelce Exnerové za pevné nervy a doufám, že i ostatní si to užili a objevili kouzlo háčkování.

Alena Daniela Klčová, 9.A

V jedné z dílen jsme pod vedením paní učitelky Hájkové vyráběli vajíčka metodou tenerife.V dílně nás pracovalo asi deset. Každý měl už od paní učitelky připravené papírové vajíčko, na to jsme bavlnkou a jehlou vyšili motiv. Všichni jsme byli překvapeni, že nelehká metoda šla nejvíce dvěma klukům, kteří s námi byli v dílně.

Martina Exnerová

Perníčky jsme pekli s paní zástupkyní Terezou Hrubou. Každý jsme dostali kousek těsta na lavici a válečky jsme si půjčovali.Taky jsme používali formičky o různých tvarech, např. kuřátko, vajíčko, medvěd, králík aj. Byla tam hrozná legrace a byli jsme celí od mouky. Perníčky se většinou povedly, protože nám je hlídala paní zástupkyně, aby se nepřipálily, takže se pak mohly odpoledne prodávat pěkně křupavé, polité čokoládovou polevou. Bylo to nad naše očekávání.

Vu Tien Dat, 9.A

SMYSLY DRAVCŮ

Dne 31. března proběhla v dopoledních hodinách přednáška o smyslech dravců, které se zúčastnili žáci druhého stupně. Měli možnost pohladit si živého hada a pavouka. To si užili zejména kluci. Vyprávění bylo podáno zajímavou a zábavnou formou, takže poslouchali i žáci z vyšších ročníků. Postupně jsme si poslechli, jak fungují smysly dravců, ale i jiných zvířat, která mají lepší smysly než my lidé. Zhlédli jsem také videa pro naši lepší představu a zajímavé fotky. Vyslechli jsme, kdy a za jakých okolností dravci i jiná zvířata své dokonale vyvinuté smysly používají, ať to bylo při hledání potravy nebo při záchraně života.

Eliška Němcová, 9.A

COCA COLA CUP 08

Výběr reprezentantů naší školy se v pondělí 7. dubna utkal s týmem ZŠ Na Líše ve vyřazovacím zápase fotbalového turnaje Coca Cola Cup. Utkání proběhlo v ranních hodinách na Strahovském fotbalovém stadionu při vytrvalém dešti. Ani tato náročná překážka nezabránila našemu týmu zvítězit těsným rozdílem 4:3, díky čemuž postoupil do skupiny nejlepších týmů v Praze. Držme našim fotbalistům palce i při dalších utkáních.

Kryštof Štafl, 9.B

DRAČÍ PEVNOST

I ve školní družině navazujeme na školní vzdělávací program a společně putujeme při hrách po českých městech, řekách a vyhledáváme v encyklopediích vše, co může rozšířit a upevnit znalosti dětí. Na školním pískovém hřišti jsme postavili Dračí pevnost, která obsahuje 7 dračích hnízd, 1 arénu, 3 obchody s masem a lidskými kostmi, 1 strážní dračí věž, 2 skladiště na byliny, vodní příkop a vysoké hory Renoi. Plány do budoucna: přístav - velká podzemní jeskyně, zvětšit arénu, 5 strážních budek a vytvořit důl. Jo a někdo si vystřihoval v družině obrázky - asi na výzdobu dračích obydlí.

Vyrobili: David Jokeš, Michal Pažout, Kuba Sláma

VÝJEZDNÍ ŠKOLENÍ PEDAGOGŮ

Výjezdního zasedání během velikonočních prázdnin se zúčastnilo 23 pedagogů naší základní školy (včetně čtyř vychovatelek školní družiny), učitelky MŠ se nemohly zúčastnit, protože musely zajišťovat chod školky i o prázdninách. Školení probíhalo opět se Zdeňkem Dlabolou, se kterým někteří z nás spolupracují i během roku v rámci tzv. mentoringu. Byli jsme ubytováni ve velice příjemném penzionu Malba v obci Kokořínský Důl. Personál penzionu byl velmi příjemný, vyšel nám vstříc ve všech našich požadavcích. Za tuto snahu jim patří veliký dík.

Celé školení bylo na naši žádost zaměřeno na hodnocení a hlavně sebehodnocení žáků, což je problematika nesnadná. Zdeněk Dlabola nás, poněkud unavené pedagogy, dokázal zaujmout svým vtipným pojetím seminářů a netradičními metodami práce. Výstupem ze školení byly konkrétní postupy, které se budeme snažit aplikovat do vyučování.

Alena Stehlíková


<< nahoru

ikonka ZŠ PÍSNICE - VELIKONOČNÍ A BLEŠÍ JARMARK ANEB VÝLET DO SKANZENU

V úterý 18. 4. 2008 v odpoledních hodinách jsme v naší škole uspořádali Velikonoční a bleší jarmark. Celá akce začala vlastně začala již dopoledním výletem do skanzenu v Kouřimi, kde právě probíhala výstava zaměřená na velikonoční tradice, zvyky, obyčeje.

Na výlet jela celá škola a cestovní kancelář CK2 nám zajistila krásné dopoledne plné zážitků, zábavy i poučení. Již v autobuse nás paní průvodkyně zabavila kvízem na téma Velikonoce a oddělení za panem řidičem, které vyhrálo, oslavilo svou výhru vítězným pokřikem. Ve skanzenu jsme si pečlivě prohlédli všechny velikonoční a jarní expozice, i když počasí se jarním rozhodně nazvat nedalo. Také v krámečku se suvenýry jsme se potěšili a maminkám a všem blízkým krásné zboží nakoupili. Cesta zpět utekla jako voda, všichni už jsme se těšili na odpoledne, kdy se pokusíme proměnit naši školu v podobně krásný a bohatý krámeček.

Velikonoční a bleší jarmark začal výzdobou a přípravou školy, na které se podílel každý, kdo má ruce a nohy. Pomlázky, větvičky, kytičky, vajíčka, osení, zajíčci, kuřátka... No prostě vše, co k Velikonocům patří, jsme rozmístili v jednotlivých třídách, na chodbách i před školou. Školní jídelnu paní kuchařky proměnily ve voňavou a lákavou kavárnu, čajovnu a pekárnu zároveň a za drobný peníz si každý mohl posedět, popít a pojíst z toho, co připravily paní kuchařky a přinesly maminky a babičky žáků. V jednotlivých učebnách měla každá třída své tržiště, žáci prodávali své zboží domácí i školní výroby, vše pod dohledem paní učitelek. V podkroví pak bylo možno navštívit second hand a doplnit šatník zajímavými kousky oblečení. Největší úspěch ale slavila tombola. Lístky do tomboly si návštěvníci i prodejci kupovali u hlavního vchodu do školy a hned spěchali pro výhry do prostor školní družiny. Původních 120 cen bylo rozdáno během první hodiny a dalo velikou práci sehnat a připravit ceny další, abychom uspokojili všechny zájemce, což se nakonec podařilo. Kolem 18. hodiny byly již i jednotlivé krámky ve třídách téměř vyprodány, v kavárně ve školní jídelně zbývalo posledních pár kousků dobrůtek, a tak se všichni účastníci pomalu odebrali domů.

První ročník této akce bychom rádi považovali za počátek dlouhé tradice nejen Velikonočního jarmarku, ale třeba i Adventních trhů na naší základní škole.

Mgr. J. Klimešová

 


<< nahoru

Radnice

ikonka BEZBARIÉROVÉ PŘECHODY V MČ PRAHA-LIBUŠ

Vzhledem k tomu, že některé přechody na komunikacích ve správě TSK hl. m. Prahy v naší městské části nebyly stavebně přizpůsobeny pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace, předložil jsem dne 13. 11. 2007 do Rady MČ Praha-Libuš návrh na jejich úpravu. Součástí předloženého návrhu byl i jmenovitý soupis navržených přechodů na bezbariérovou úpravu. Ke konci února letošního roku zahájila TSK hl. m. Prahy pro Prahu 4 stavební práce na navržených přechodech. V současné době jsou přechody již realizovány nebo dokončeny, v souladu s vyhláškou Ministerstva pro místní rozvoj. Chtěl bych touto cestou poděkovat odboru životního prostředí a dopravy Úřadu MČ za rychlé projednání se správcem komunikací. Poděkování patří i panu Ing. Rezkovi, řediteli shora uvedené firmy, že byly uvolněny finanční prostředky na realizaci těchto přechodů. Především za jeho vstřícnost, s jakou reagoval na podnět ze strany MČ. Neočekával jsem, že tyto práce budou zahájeny, ale především dokončeny v tak krátké lhůtě.

Miroslav Štajner, zastupitel

<< nahoru

ikonka ZASKLENÍ LODŽIÍ JENOM NA OHLÁŠENÍ

Stavební úřad sděluje občanům, že počínaje dnem 1. 6. 2008 bude povolovat zasklení lodžií bezrámovým systémem pouze na ohlášení stavebnímu úřadu s příslušnými náležitostmi dle zákona č. 183/2006 Sb. - stavební zákon.

Danuše Majorová, Úřad městské části Praha 12, Stavební úřad, Hausmannova  3014/1, 143 12 Praha 4 - Modřany, tel. 241 772 054, fax 241 767 707, e-mail podatelna@p12.mepnet.cz

<< nahoru

ikonka OČKOVÁNÍ PSŮ

Ekonomický odbor Úřadu MČ Praha-Libuš upozorňuje majitele psů v naší městské části, že dne 19. 5. 2008 bude probíhat očkování psů, a to v době:

15.00-16.30 hod před Úřadem MČ Praha-Libuš, Libušská 35, Praha 4 - Libuš

17.00-18.30 hod před prodejnou Zoo Haus, Libušská 313, Praha 4 - Písnice

H. Malátková, EO ÚMČ Praha-Libuš   

<< nahoru

ikonka OTÁZKY - PARKOVACÍ ZÓNY

Měla bych na vás jeden dotaz. Týká se to uveřejněného článku v posledním čísle 4/2008 časopisu U nás. Jedná se o článek, který uvádí, že by od 1. května 2008 měly vzniknou v Praze 4-Libuši tzv. placené parkovací zóny. Nevím, zda to byl pokus o vtip, nebo zda je tato zpráva pravdivá. Děkuji za odpověď.

Hana Kučerová

Vážená paní Kučerová, je několik roků zvykem, že v dubnovém čili aprílovém čísle časopisu U nás je vždy vložen článek psaný kurzívou, který má daleko od reality. Je to aprílový článek, který má člověka pobavit. Zároveň je to jakási moje zkouška spoluobčanů, co se týče jejich znalostí a zájmu o společenské dění v naší městské části. Jsem si zcela jist, že naprostá většina lidí ví, že v našem zastupitelstvu nesedí žádný Mach a Šebestová (zvláště když se kolem mihne Kropáčková se psem Jonatanem) a domnívám se, že jméno Plha je stejně známé jako filmová hláška: "Hliník se odstěhoval do Humpolce..." Neboli stručně: Tento článek je veskrze aprílový.  S pozdravem a přáním, aby čtenáři ne vždy a ne všemu, co si kde přečtou nebo uslyší, doslovně věřili.

Martin Zikeš

<< nahoru

ikonka ODPALOVÁNÍ ZÁBAVNÉ PYROTECHNIKY

V případě stížnosti na odpalování zábavné pyrotechniky v MČ Praha-Libuš volejte neprodleně Městskou policii - linku 156, případně operační středisko Městské policie P 12 -  tel. 241 773 302 nebo 241 768 703.

Úřad MČ Praha-Libuš

<< nahoru

ikonka ZPRÁVY Z JEDNÁNÍ RADY

Výtah z usnesení Rady městské části Praha-Libuš v období od 11. 3. do 8. 4. 2008. Plná znění jsou k dispozici na Úřadu městské části Praha-Libuš. Na internetových stránkách Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního  - http://nahlizenidokn.cuzk.cz/ - jsou veřejně dostupné údaje o parcelách a budovách zapsaných v katastru nemovitostí.

Rada městské části Praha-Libuš:

 • Schvaluje darovací smlouvu se společností Kratochvíl střechy, s.r.o., na konání místních kulturně-sportovních akcí pořádaných MČ Praha-Libuš vroce 2008, která je nedílnou součástí tohoto usnesení.
 • Souhlasí svybudováním zpevněného stání pro kontejnery na tříděný odpad vulici Na Šejdru x Kolektivní, schvaluje firmu Jaroslav Kopic - Stafiko krealizaci vybudování zpevněného stání pro kontejnery za celkovou cenu 28 372 Kč, vč. DPH.
 • Schvaluje smlouvu o zápisu obce do encyklopedie Praha - hlavní město České republiky, pověřuje starostu podpisem této smlouvy a objednávky, která je nedílnou součástí tohoto usnesení.
 • Jmenuje komisi pro otvírání obálek a hodnotící komisi nabídek podaných ve výběrovém řízení na údržbu zeleně na území MČ Praha-Libuš ve složení: starosta městské části Petr Mráz, zástupce starosty Ing. Pavel Macháček, zástupce starosty Ing. Lenka Koudelková, Ing. Anna Rusiňáková, Mgr. Martin Vondrouš. Jmenuje náhradníky za členy komise pro otvírání obálek a hodnotící komise nabídek podaných ve výběrovém řízení na údržbu zeleně: zástupce starosty paní Ivana Fendrychová, zástupce starosty PaedDr. Jaroslava Valentová, tajemník ÚMČ Tomáš Hejzlar, Ing. Zuzana Kuryviálová, Mgr. Martin Heiplík.
 • Schvalujevěcné břemeno - kabelové vedení pro napětí 1 kV - dle návrhu smlouvy kpozemku parc. č. 53/19 vk.ú. Písnice, obec Praha, uvedenému na LV 530 pro k.ú. Písnice, obec Praha, sPREdistribucí, a.s. Pověřuje starostu pana Petra Mráze podpisem smlouvy, která je nedílnou součástí tohoto usnesení.
 • Souhlasí s opravou vstupů u MŠ Lojovická. Jedná se o vydláždění 4 schodových vstupů a opravu betonové mazaniny u hospodářské rampy. Zároveň budou vstupy zastřešeny oblouky zpolykarbonátu. Termín zhotovení vdobě prázdnin je odvislý od finanční situace MČ.
 • Nemá námitek protiumístění kontejneru o rozměrech 6,058 x 2,435 x 2,610 m sloužícího jako hospodářský objekt na pozemku parc. č. 244, k.ú. Libuš, jako zázemí veterinární nemocnice.
 • Souhlasí se změnou územního rozhodnutí vdůsledku změny navrhovaného RD na pozemku parc. č. 835/90, k.ú. Písnice, při ulici Klenovická dle projektu arch. Menclové z1/08.
 • Schvaluje smlouvu o výpůjčce pozemků nebo jejich částí ve vlastnictví obce Praha, svěřeno MČ, parc. č.1142, 1140/4, 294, 293/1, 353, 1132, 1141/1, 319, 380, 355/1, 364, 543, 557/26 a 557/28, vše k.ú.Libuš, na nichž leží komunikace KJezírku, U Pejřárny, Božejovická, Třebějická, Na Jezerách, Na Močále, Paběnická, KTůni, na dobu provádění rekonstrukce jejich povrchů. Pověřuje starostu podpisem této smlouvy, která je nedílnou součástí tohoto usnesení.
 • Souhlasí sdokumentací pro ŘRD při ulici VHrobech, zpracovanou Ing.arch. Mazáčkem v7/2007 vč. dodatku z1/2008 (zejména zastavovací studie) za následujících podmínek: Bourací práce budou probíhat za dodržování hygienických předpisů, zejména sohledem na hluk a prašnost, nebudou použity trhaviny. Při stavbě komunikací bude zajištěn provizorní přístup do sousedních nemovitostí. Pro stavbu inž. sítí nebude narušen povrch komunikace Libušská, jak to stanovila TSK. Před započetím prací na vedení plynu, elektřiny NN a spojových kabelů stavebník nebo budoucí vlastník uzavře sMČ smlouvu o smlouvě budoucí o uložení vedení do pozemků obce svěřených do správy MČ Praha-Libuš. Stavba kanalizace vulici U Pejřárny bude koordinována splánovanou rekonstrukcí této komunikace. Stavební obslužnost bude konzultována sMČ Praha-Libuš.
 • Souhlasí spodáním žádosti do programu Efekt pro rok 2008 na přípravu projektů financovaných zúspor energie (EPC) pro objekty základních škol L. Coňka a Meteorologická a mateřských škola KLukám a Mezi Domy.
 • Pověřuje zástupce starosty ing. Pavla Macháčka předložením podnětu na změnu územního plánu: pozemky par. č. 65, 66, 67/10, PK: 632/2, 633, 641,643, 644, 649, vše k.ú. Písnice, změna zOC (čistě obytné) na SK (skladování a distribuce), příp. VP (průmyslová výroba) na jednání Zastupitelstva MČ Praha-Libuš. Doporučuje zastupitelstvu MČ spředloženým podnětem nesouhlasit.
 • Bere na vědomí návrh spolupráce od firmy Janette, s.r.o., na řešení likvidace dešťových vod vulici Šátalské, pověřuje starostu Petra Mráze dalším jednáním sJanette, s.r.o.
 • Bere na vědomí informaci o současném stavu připravované stavby - změna stavby č.p. 220, na pozemku p. č. 407, k.ú. Libuš - Lofty - změna užívání bývalé „pejřárny" na cca 28 bytových jednotek.
 • Schvaluje Dodatek č. 1 k Mandátní smlouvě sMgr. Hanou Kolářovou na redaktorské práce včasopise U nás, pověřuje starostu podpisem tohoto dodatku, který je součástí tohoto usnesení.
 • Souhlasí sokamžitým ukončením nájemního vztahu ze smlouvy číslo 2007064057 sBillboCity, s.r.o., jako „provozovatelem", pro hrubé porušení povinností zpředmětné smlouvy vyplývající, a to zejména včlánku 4, ukládá panu Miroslavu Habadovi, vedoucímu OSMI, odeslat firmě BillboCity, s.r.o., dopis supomínkou o výši dluhu na nájemném.
 • Souhlasí sokamžitým ukončením nájemního vztahu ze smlouvy číslo 2007064058 sBillboCity, s.r.o., jako „provozovatelem", pro hrubé porušení povinností zpředmětné smlouvy vyplývající, a to zejména včlánku 4, ukládá panu Miroslavu Habadovi, vedoucímu OSMI, odeslat firmě BillboCity, s.r.o., dopis supomínkou o výši dluhu na nájemném. (Firma postavila reklamní panel vrozporu se smlouvou a navíc dluží na nájemném.)
 • Schvaluje uzavření Dodatku č. 5 ke Smlouvě o umístění zařízení se společností Telefónica O2 Czech Republic, a.s., pověřuje starostu Petra Mráze podpisem tohoto dodatku, který je nedílnou součástí tohoto usnesení.
 • Schvaluje nájemní smlouvu na pronájem části pozemku parc. č. 1132, k.ú. Libuš, obec Praha, o výměře 1 m2 na umístění reklamního zařízení při ulici Libušská před objektem čp. 74 vPraze 4 - Libuši s panem Petrem Holečkem, Písecká 2023/16, Praha 3, pověřuje starostu pana Petra Mráze podpisem této smlouvy, která je nedílnou součástí tohoto usnesení.
 • Ruší usnesení č. 75/2008 ze dne 25. 3. 2008 schvalující Smlouvu o zápisu obce a objednávku publikací.
 • Schvaluje darovací smlouvy se společnostmi Evropos, Vetnemo, s.r.o., Autoopravna bratři Bubnové, Neoset, Uniklemp, Beam ČR, s.r.o., DKNV stavební, s.r.o., PMZ Projekt, s.r.o., a Autodoprava - Hados na konání místních kulturně-sportovních akcí pořádaných MČ Praha-Libuš vroce 2008. Smlouvy jsou nedílnou součástí usnesení.
 • Souhlasí snavrženým programem zasedání Zastupitelstva MČ Praha Libuš, konaného dne 23. 4. 2008, který je nedílnou součástí tohoto usnesení.
 • Schvaluje stanovisko kzáměru „Dočasná deponie výkopového materiálu, lokalita Na Kameni Písnice", které je nedílnou součástí tohoto usnesení, pověřuje starostu zasláním tohoto stanoviska na odbor ochrany prostředí MHMP do 14. 4. 2008.
 • Souhlasí sinstalací domácího telefonu do tělocvičny vKlubu Junior, kterou provede firma Spojmont Praha, v.o.s., za cenu do 21 300 Kč včetně DPH.

K tisku připravili Tomáš Hejzlar a Hana Kolářová


<< nahoru

ikonka AUTOBUSOVÉ ZASTÁVKY

V březnu tohoto roku se pan starosta na žádost obyvatel obrátil na Dopravní podnik hl.m. Prahy s prosbou o změnu režimu autobusové zastávky Lipovická, která je v současné době „na znamení", a se žádostí o přemístění označníku autobusové zastávky Libuš - směr do centra, který je na zúžené části chodníku v těsné blízkosti kovového poklopu k restauraci (shoz piva). Dále citujeme z odpovědi ing. Petra Blažka, dopravního ředitele DP hl. m. Prahy:

„Charakter zastávky „Lipovická - na znamení" je stanoven v souladu s intenzitou cestujících využívajících tuto zastávku. V případě změny charakteru by v zastávce musely zastavovat všechny spoje, i ty, u kterých nenastává žádný obrat cestujících. Tato skutečnost má negativní vliv na životní prostředí (zvýšené exhalace, hluk) a rovněž na spotřebu pohonných hmot. Po zvážení všech hledisek změnu charakteru zastávky nedoporučujeme.

Přemístění označníku autobusové zastávky „Libuš - směr do centra"  před záliv neumožňují platné normy, u zdi objektu jsou vedené kabely. Přemístění označníku proto není možné. Pro zlepšení bezpečnosti cestujících bude provedeno přemístění tabule s jízdními řády tak, aby byly umístěny pouze směrem ke zdi, nikoli k vozovce."

Připravila Zuzana Kuryviálová, OŽPD ÚMČ Praha-Libuš

<< nahoru

Téma

ikonka PŘÍBĚHY Z PŘÍSTAVŮ, MOŘÍ A OCEÁNŮ - OD DLOUHÉ ČÍNSKÉ ZDI DO ZAKÁZANÉHO MĚSTA

Část první
Pro Číňany je znamení draka něco jako pro Čechy symbol lva. Jeho význam sahá až do dávných dob, jako symbol císaře a vládce Číny. O vzdálených kopcích a horách mluví Číňané jako o Dracích a Tygrech. Ale názvy drsných hor v okolí Pekingu připomínají úplně něco jiného - Hora půvabného vrcholku, Hory nebeské dlouhověkosti nebo Voňavé hory. Do takových hor se člověk přímo těší. I další názvy přírodních zajímavostí zní jako v pohádce - Tůň bílého draka, Dračí soutěska. Strohé názvy českých okresů se v Číně mění v poezii - Okres hustých oblak, Okres rovin a údolí, Okres velké radosti a Okres prodloužených slavností, kterým směřujeme k Dlouhé čínské zdi.

Zeď dlouhá deset tisíc li
Tak zní doslovný překlad i s čínskou mílí. Říká se, že je jediným dílem lidských rukou viditelným z Měsíce. Po sedmdesáti kilometrech severozápadně od Pekingu zastavujeme u Osmi velkých pahorků, kde je jeden z nejznámějších úseku zdi. Tisíce dělníků ji stavělo před tisíci lety jako nekonečný ochranný val před nepřátelskými knížaty a severními kočovnými nomády. Dnes by ji obyvatelé měli chránit před návštěvníky, aby vydržela jejich soustavný nápor. Mají tady čilý turistický ruch a mezi vyhledávané suvenýry patří i diplom, stvrzující, že jmenovaný byl u Velké čínské zdi a dokonce vylezl na její hřeben. Vysoká, asi šesti metrová zeď začíná na východním pobřeží u Pochajského zálivu a po šesti tisících kilometrech končí na západě v poušti Gobi. Kolik dělníků při její stavbě padlo, to ještě nikdo nespočítal, a přesto zůstává tento Čínský drak spící na hřebenech hor památkou zařazenou mezi unikáty UNESCO.

Cestou Duchů k největší čínské želvě - symbolu dlouhověkosti
Nazvat Číňana „synem želvy" je jednou z největších urážek, a tak prodavači, kteří nabízejí želvy na tržištích, jim raději říkají „kulaté ryby." K nejznámější a největší želvě v celé Číně vede několikakilometrová Cesta duchů od Pa-ta-lingu k Hrobkám třinácti mingských císařů. Podle dávných pověr se u hrobů objevovali jen dobří a milosrdní duchové. Tady převáželi vyvolení služebníci tělo císaře branou s pěti mramorovými oblouky až za Hlavní hřbitovní bránu, kde dodnes odpočívá největší kamenná želva s téměř desetimetrovým vrškem krunýře. Obrovským symbolem dlouhověkosti začíná slavná Alej kamenných zvířat, kde po obou stranách cesty stojí nebo sedí oblýskaní kamenní lvi, sloni, velbloudi a koně.
Na jejím konci vzdává několik kamenných potentátů čest třetímu mingskému císaři Jubg-le, Synu nebes.
O tragický konec Mingů se postaral poslední, mladý císař Čung-Čeng, který se roku 1644 oběsil na Uhelném pahorku. V tu dobu se Čínou, rozvrácenou korupcí, šířily vzpoury a kdo mohl, utekl z císařského paláce. Zrádce eunuch otevřel brány vzbouřencům, které vedla sekta Bílého lotusu. Císař stál na Uhelném pahorku, jakési umělé vyvýšenině nad městem, a pozoroval, jak se šíří požáry a rudne večerní obloha. Po chvíli se rozhodl. Vrátil se do paláce a raději vlastní rukou pobil všechny ženy v harému a donutil císařovnu, aby se oběsila. Ani dceru, kterou nemohl zabít, neušetřil a usekl jí ruku. Potom opět vystoupil na pahorek, naposledy se rozhlédl po hořícím Zakázaném městě a oběsil se na svém pásu.

Číňané nám říkají velké nosy
Jako Arab vykoná alespoň jednou za život pouť do svaté Mekky, tak i ten nejchudší Číňan jede do „svého" Pekingu. Návštěvníci posedávají v houfech na zdobeném zábradlí císařského paláce a s úsměvy ukazují na naše nosy. Šklebíme se, jak se dá, a zdravíme „Ni Hao!" - „Dobrý den!" Později jsme se dozvěděli, že všechny „bílé" nazývají - velké nosy.

Milování čínských důchodců ve stáří je mrak a déšť
Jedna z mnoha čínských bájí vypráví o milostném aktu osmdesátiletého bojovníka dynastie Sui s bájnou vílou, která přicházela s prvním bouřkovým mrakem a odcházela večer se začínajícím deštěm. Byl to sex se značnou stydlivostí, plný citu a vzrušení, který vznešeného starce udržoval při životě až do sta let. Do dnešních dnů jsou sexuální vztahy dvou partnerů nazývány Skokem bílého tygra nebo Spojení dvou ledňáčků. Od dávných dob byl sex zpříjemněním života bohatých a jedinou radostí chudých. Ti také nejvíce přispěli k obrovskému počtu více jak 600 milionů obyvatel, zjištěnému při prvním oficiálním sčítáním lidu roku 1953. Nikdo však nespočítal děvčátka, která prošla po porodu „ledovou koupelí" a byla pro velký počet utopena ve vodě.

Zákony synů nebes - žádná stavba ve městě nesmí převyšovat císařské paláce
Další den máváme před hotelem na pekingskou specialitu - minibus, který zastaví kdekoliv a vždy, jak si přeje zákazník. Jedním z nich směřujeme k největšímu náměstí světa Thien-an-men, čtyřiačtyřicetihektarové Bráně nebeského klidu, kde může stát téměř milion lidí a dívat se na pověstné Mao-ce-tungovo mauzoleum. Společně s Číňany vcházíme krytou halou vedoucí nad vodní hladinou do Brány nebeského klidu. Stará čínská víra feng-šuej určuje harmonické umístnění budov k okolí a je založena na významu tvaru a jednotlivých symbolů. Domy musí být postaveny s větším Drakem k východu a menším Tygrem k západu. Ostré rohy jsou příčinou trvalých nemocí, a naopak čtvercová stavba zajišťuje pevné zdraví a stabilitu. Dvacet čtyři synů nebes po tisíce let přísně dodržovalo vlastní zákony - aby žádná stavba ve městě nepřevyšovala císařské paláce. Bývalé sídlo panovníků je rozděleno do dvou částí. V předním paláci, Síni nejvyšší harmonie, přijímal císař manželky a cizince. V další Síni zachování harmonie jsou uloženy pět tisíc let staré pohřební předměty, státní záležitosti a v zadní části paláce se zahradou probíhal soukromý život císařského dvora. Tady mohl mít císař kromě první manželky několik druhých, nebo ještě více třetích manželek. Když to všechno vydržel, měl ještě možnost spát se stovkou dalších žen. Po dobu císařových potřeb se první žena uchýlila do Paláce ženského ticha s porozuměním přezdívaného Palácem pozemského klidu.
Bohumil Černý


<< nahoru

Salón

ikonka VÝZNAMNÁ JUBILEA NAŠICH OBČANŮ

V měsíci květnu 2008 se dožívají významných jubileí (70 let, 75 let, 80 let, 81 let, 83 let, 84 let, 85 let, 86 let, 87 let a 90 let) tito občané z Písnice a z Libuše:

Blažena Váňová

Milan Trojan

Milan Bláha

Aloisie Šandová

Antonín Veverka

Eleonora Jonášová

Jiřina Veselá

Marie Brabencová

Adolf Zámečník

Jiřina Mašková

Olga Havlíčková

Anna Řežábková

Miloslav Rak

Stanislav Štěňha

Josef Holý

Věra Urbancová

Všem oslavencům přejeme hodně zdraví, spokojenosti a životního optimismu.

Městská část Praha-Libuš
 

Budou-li mít naši občané zájem, i přes opatření zákona o ochraně osobních údajů,  jubilea svých blízkých adresně zveřejnit  včetně fotografie v našich místních novinách U nás,  je nutné se domluvit  na humanitním odboru s paní Jaroslavou Klemešovou - tel. 261 910 145. Vyhovíme vám ale i v opačném případě, když si budete přát, aby vaše jméno nebylo zveřejněno. Děkujeme za pochopení.

<< nahoru

ikonka LIBUŠSKÉ VIRTÁLNÍ KNIHKUPECTVÍ (34) - DVAADVACET CENTIMETRŮ NĚŽNOSTÍ ATD.

Tak a máme květen, který se u romantiků jmenuje máj, a jak svět je nějak romantický čím dál tím míň, podíváme se tentokrát s kolegyní Pilátovou do utěšeného libušského Maxdorfu, se mnou do Ameriky, abych tak trochu napravil to, co jsem napsal posledně, a také za jedním pseudoromantikem, pohříchu rakouským, ale všeobecně oblíbeným. 

Hovory R aneb Jak jsem měl rakovinu a co vy na to, doktore? Vaněček, Michal - Astl, Jaromír. Praha: Maxdorf, 2008. 133 str., ISBN 978-80-7345-147-9.

Myslíte si, že o tak vážných věcech, jako je onemocnění rakovinou, je možné hovořit anebo psát s humorem? A dokonce v dialogu pacienta s lékařem? Autoři - pacient Michal Vaněček a lékař Jaromír Astl - to zkusili. A přitom vůbec nejde o humor takzvaně šibeniční, jak by k tomu sváděl ne zrovna veselý námět. Pacient Vaněček také v úvodu té nejrozsáhlejší kapitoly,  Nemocničního deníku, přiznává, že první týdny mezi podezřením a nástupem do nemocnice k prvnímu zákroku vůbec nebyly veselé. A když pak po operaci začala svítat naděje, dostal chuť předat své zážitky těm, které může čekat to, co prožíval on. Spoluautor této výjimečné práce - lékař - přibližuje čtenářům v rozhovorech s pacientem Vaněčkem mnohé, co dnes léčení rakoviny obnáší. Při čtení této nepříliš rozsáhlé, ale obsahem zcela výjimečné práce, čtenář poznává, že se oba autoři stávají přáteli, kteří hovoří s oboustrannou úctou k názorům, které otevřeně předávají jeden druhému. A to všechno za doprovodu kreseb Pavla Kantorka.

Za všechny věty z knihy alespoň ta výstižná, závěrečná: „Nemoc, stejně jako život, je nikdy nekončící příběh, jen čtenáři, lékaři i nemocní se mění."

-pil-

Zastal jsem se posledně pomocí vybrané literatury americké provenience vlastně celé americké kultury a civilizace, ale ta pravda byla celá jenom na chvilku, než jsem si vzpomněl na další titul, který je stále k mání nejen ve virtuálním knihkupectví.

Muž bez vlasti Vonnegut, Kurt jr,. Přel. Jiří Rambousek. Praha: Jota, 2006, 154 s. ISBN: 978-80-7217-450-8

Krátce před smrtí (v září 2005) porušil Vonnegut svůj slib, že už nikdy nenapíše knihu. V těchto vzpomínkách odhaluje naposled svůj rodinný odkaz a nemoderní humanismus. Tato kniha Kurta Vonneguta je trochu jiná, ale v zásadě stále stejná, charakterizovaná autorovým ostrým zrakem a jeho přesnými komentáři, sarkastickými, nostalgickými, rezignovanými. Titul knihy naznačuje, že autorovi  činí potíže se identifikovat se svou rodnou zemí. A tak kniha přesvědčivě ukazuje, jak viděl svět jeden z nejcitlivějších amerických intelektuálů, autor takových kultovních trháků jako Jatka č. 5, Kolíbka nebo Groteska. A jestli chcete vědět, kdo dnes podle Vonneguta reprezentuje Ameriku, kterou on měl kdysi rád, tuhle knihu si pro svůj dobrý pocit přečtěte. Fanoušci George W. Bushe z ní mnoho radosti asi nemají...

Další autor tohoto výběru je velmi populární, čtený a čtivý. Asi proto, že ví  kudy na většinu čtenářů a zejména čtenářek. Vídeňák, narozený 1924, komerční inženýr, překladatel americké armády, od roku 1950 profesionální spisovatel žijící na obou stranách Atlantiku, úspěšný filmový scénárista a nositel řady literárních cen.

Dvaadvacet centimetrů něžností. Simmel, Johanes Mario. Přel. Tesař, René J. Praha: Ikar, 2008. 248 s. ISBN: 978-80-249-1024-6

Vedle svých románů napsal autor i množství povídek, komentáře, glosy, hořké i přemýšlivé úvahy, varovné i hněvivé výzvy. Vyprávěl v nich o štěstí a neštěstí, o revolucích a válkách, chudobě, hladu i bohatství. Jako skvělý soudničkář referoval o velkých kriminálních případech stejně jako o obyčejných lidech, o veselých, smutných, vzrušujících i všedních událostech. V této knize předkládá čtenáři výbor jedenasedmdesáti příběhů, podle nakladatelské anotace plných humoru i hořkosti, porozumění, lásky i smutku, v nichž se odráží autorova víra v obyčejného člověka.

Jbx

<< nahoru

ikonka ZŠ METEOROLOGICKÁ - ROBINSON CRUSOE V PLNÉ KRÁSE

Ve středu 2. dubna byli všichni ze 7.B a 7.A ZŠ Meteorologická na programu v KC12, který se jmenoval Robinson Crusoe. Celý pořad byl spíše parodie na tuto slavnou knihu, byl velmi zajímavý a vtipný. „Závidím vám, že dnes uvidíte Robinsona Crusoe v plné své kráse." Po těchto slovech začíná představení plné nejen krkolomných kousků, dramatických okamžiků a humoru, ale také zamyšlení nad samotou člověka, přátelstvím a smyslem všeho dění. Představení plné životních zkušeností. Vždyť vůbec nejde o Robinsona, jde o divadlo! Robinson Marčík vás přesvědčí, že ostrov v jeho podání není vůbec opuštěným místem.

Daniel Přikryl a Michaela Konečná, oba 7.B

<< nahoru

Zveme

ikonka DĚTSKÝ DEN

Již tradičně zveme všechny děti na oslavu jejich svátku, který pořádá MČ Praha-Libuš ve spolupráci s TJ Sokol Písnice, SDH Písnice a SDH Libuš

31. 5. 2008 od 13 do 17 hodin na fotbalovém hřišti v ulici Švihovská v Písnici.

Pro děti jsou připraveny soutěže, hry, drobné dárky. Městská policie opět zajistí ukázku bojového umění a psovodů, přijede i dopravní hřiště - kolo zapůjčí, ale cyklistickou helmu s sebou! Jezdecký oddíl TJ Tempo sveze děti na ponících.

Občerstvení je pro děti zajištěno zdarma - zmrzlina, pití, vuřt.

<< nahoru

ikonka POZVÁNKA - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ JEZDECKÉHO ODDÍLU TJ TEMPO PRAHA

V neděli dne 25. května se v areálu jezdeckého oddílu TJ Tempo Praha uskuteční tradiční Den otevřených dveří JO TJ Tempo Praha pro děti a mládež nejen z MČ Praha-Libuš.

Stejně jako v předchozích letech budou na pořadu Dne otevřených dveří pro všechny děti připraveny soutěže s jezdeckou tematikou, zdarma možnost svezení na oddílových koních a zdarma občerstvení pro každého dětského účastníka soutěží. Na kolbišti bude připraven pro návštěvníky doprovodný program složený z ukázek základních jezdeckých disciplín v podání dětí - členů jezdeckého oddílu TJ Tempo Praha. Zejména půjde o ukázky drezury, parkuru, ale i cvičení na longe nebo vodění koně na longe.

Chceme pozvat všechny malé a velké příznivce a přátele jezdeckého sportu z řad veřejnosti, aby se přišli podívat za zdi statku, v němž působíme, a strávili s námi pár hezkých chvil. Věříme, že to bude pro všechny soutěžící i jejich doprovod hezký zážitek.

Pro děti, které nestihnou náš Den otevřených dveří Jezdeckého oddílu TJ Tempo Praha navštívit, máme dobrou zprávu: Na našich koních se můžete zdarma povozit i následující týden 31. května odpoledne u příležitosti oslavy Dne dětí pořádané Úřadem MČ Praha-Libuš na fotbalovém hřišti v Písnici.

Začátek Dne otevřených dveří je plánován na 14.00 hod. Jezdecký oddíl TJ Tempo Praha se nachází v ulici Zátoňská v tzv. Staré Písnici. Spojení autobusy MHD 113, 331 a 333, zastávka Ke Březině.

Den otevřených dveří Jezdeckého oddílu TJ TEMPO Praha se koná za laskavé podpory Úřadu MČ Praha-Libuš.

Všichni jste srdečně zváni!

Za JO TJ Tempo Praha S. Svobodová a S. Brož

<< nahoru

ikonka MODELÁŘSKÝ KROUŽEK

Hledá nové členy!

Na kroužku stavíme plastikové modely letadel, bojové techniky, lodí či figur.

Scházíme se každé úterý od 17.00 do 19.30 hod v prostorách nového klubu Junior (ulice Na Okruhu, Praha 4 - Písnice). Členy se mohou stát děti a mladí lidé od 7 do 15 let se zájmem o tuto činnost.

Členové kroužku se účastní modelářských soutěží, pravidelně pořádají soutěž Písnice Model Open (na přelomu října a listopadu).

Přijďte se mezi nás podívat, případně nás kontaktujte telefonicky nebo e-mailem.

Kontakty: Petr Šámal            , 606 767 193

Ing. František Čech MBA, 602 360 925

Jan Zemánek, 605 947 966

E-mail kpm.krizemkrazem@O2active.cz, web http://www.modelari.eu/

<< nahoru

ikonka MATEŘSKÉ CENTRUM KUŘÁTKO

Klub Junior, Na Okruhu 1/395, Praha 4 - Libuš

kuratkomc@seznam.cz,  tel.728 200 439, www.kuratko.mistecko.cz

  

Otevřeno:                              pondělí-pátek                        9.30-12.00

NOVÉ:                                     středa                                      15:00 - 17:00

Vstupné:                                30 Kč                              předplatné 200 Kč/10 návštěv

Stálý program:                     pondělí,středa                       herna, rytmika  a cvičení pro nejmenší

                                                 úterý, čtvrtek                          herna, výtvarné a ruční práce,

                                     pátek                             anglická konverzace pro maminky (herna uzavřena)

Ve dnech 2. a 9. 5. bude MC uzavřeno.

Anketu Zeleň a veřejná prostranství... vyplnilo celkem 55 občanů převážně z naší MČ. Všem touto cestou ještě jednou za jejich názory děkujeme! Vaše podměty zazněly na jednání se zastupiteli MČ dne 29. 4. 2008. Závěrečná zpráva k anketě bude zpracována v průběhu tohoto měsíce a výsledky zde zveřejníme.

Rádi bychom vás také požádali o spolupráci a součinnost na projektu Restart - jsme tu pro Vás týkajícím se optimalizace služeb centra, vzhledu a vybavenosti prostor, aby vše harmonicky a co nejvíce přispívalo k vaší spokojenosti a dobré náladě. Členky našeho sdružení s vámi budou o tomto tématu v následujících měsících hovořit. Budeme rádi za každý váš postřeh, radu, nápad, informaci. Děkujeme, že nám pomáháte.

Nově otevíráme od 14. 5. 2008 pro rodiče a jejich děti: Středeční výtvarná odpoledne. Vyzvedli jste své malé dítě ze školky, ze školy a nevíte, co s ním podniknout odpoledne? Každou středu, v době od 15 do 17 hodin, si u nás v centru mohou děti spolu se svými rodiči vyzkoušet s Katkou některou z nových či osvědčených výtvarných technik. Vstupné 30 Kč. Co vás čeká tento měsíc?

14. 5.             PET kocour - z obyčejné PET lahve neobyčejný kocour jako živý.

21. 5.             Patchwork papírový - vyzkoušíme si metodu zdobného „sešívání látek" skládáním vzorců z papíru.

28.5.              Savová batika - nenáročná technika zdobení látek. Za příznivého počasí se bude konat venku! S sebou jednobarevné bavlněné tričko nebo kousek plátna na vyzkoušení.

                                                                          KVĚTEN 2008

Dopoledne:

6. 5.                 úterý             Přáníčka pro radost babiček i maminek.        

13. 5.               úterý             Veselé větrníčky a ubrouskové kytičky, aby si nás jaro konečně našlo.

14. 5.              středa             Aby děti nestonaly - přednáška s ukázkami přírodní léčivé kosmetiky, fa.Just.

15. 5.             čtvrtek             Drhaný košíček na květináč - s Věrkou a provázky upleteme zázraky.

19. 5.             pondělí             Narozeninová oslava: S vašimi  květnovými oslavenci zatančíme, zazpíváme, dárky předáme. Přihlaste se na tel. 728 200 439 (Tomešová) do 16. 5. kvůli domluvě na občerstvení.Ostatní mohou přijít bez předchozího ohlášení.

20. 5.              úterý             Brčkoví panáčci - jsou veselí a hraví, jako živí!             

22. 5.             čtvrtek             Bylinková mimizahrádka - společně s našimi dětmi si zasadíme před MC barevné květiny a voňavé bylinky. S sebou pro děti oblečení „na ušpinění", budeme se hrabat v hlíně, sázet a zalévat. Za pěkného počasí vše venku.

26. 5.            pondělí             Divadélko - dětem i dospělým zahrajeme další (ne)známou pohádku.

27. 5.              úterý             Výroba medailí - pro výherce zítřejších soutěží i jen tak pro radost.

28. 5.             středa             Dětská olympiáda - ke Dni dětí a před letní olympiádou si nacvičíme, jak s tělíčky zatočíme. Jednoduché soutěže a hrátky pro nejmenší děti. Medaile a odměny zajištěny J

29. 5.             čtvrtek             Opékání dobrůtek -  jako každým rokem, půjdeme si opéci buřtíky a jiné dobroty do Modřanské rokle. Odchod od MC v 10 hodin, pití zajištěno, opékací dobroty každý s sebou. Herna MC dnes uzavřena.

Za MC Kuřátko Katka Tomešová     

<< nahoru

ikonka KLUB SENIOR

PROGRAM KVĚTEN 2008

Těšíme se na naše seniory, a zvláště na ty, kteří mají zájem o něco na víc, tj. o přednášky, výlety za historií, divadla a podobně. Přijďte mezi nás, v příjemném prostředí se svými stejně starými přáteli načerpáte tak potřebnou sílu k životu. V Klubu vždy každé úterý od 14.00 hod.

Připravujeme:

 6. 5. 2008 Zájezd do Průhonic s návštěvou Dendrologické zahrady. Odjezd v 11.00 hod. od Eimů. Po prohlídce navštívíme doporučenou restauraci a posedíme.

13. 5. 2008 Zájezd do Oleška, do japonské zahrady s výkladem, dále do Jílového - muzeum, výstava 100 let včelařství. Po prohlídce návštěva místní restaurace nebo cukrárny.

20. 5. 2008 Opět něco pro oživení těla a  svěžest duše, s paní profesorkou J. Kaněrovou, při cvičení, povídání z cest a na závěr s písničkou.

27. 5. 2008 A na závěr měsíce zhodnocení při volné zábavě, každý podle svého gusta a s  posezením u stolu s přáteli.

Jménem výboru Klubu Senior Zdena Prchlíková

<< nahoru

ikonka KLUB JUNIOR - LETNÍ DĚTSKÉ TÁBORY JIŽ BRZY

Příměstský LDT v Praze v červenci

Výlety, koupání, kulturní a sportovní akce, klubová činnost, soutěže, hry, odměny, vše jako na táboře - jen spát chodí děti domů.

Mimopražský LDT v rekreačním středisku Věšín uprostřed brdských lesů v srpnu

Celotáborová hra, koupání v temperovaném bazénu, čtyřkolky, paintball, diskotéky, soutěže i dobrodružství.

Schůzka rodičů s vedoucími obou táborů se uskuteční 12. června v 17.30 h v Klubu Junior, Na Okruhu 395/1.

Podrobné informace na www.klubjunior.cz, www.protebe-hs.wz.cz

Lenka Koudelková, 604 273 968

<< nahoru
vymezovací obrázek

infoservis

Interreg

 
Pocitová mapa

 
Pocitová mapa

Soutěž

 
Fotosoutěž

 
Facebook MČ

MAP Praha 12

 
MAP Praha 12

 
Sociální plánování

xxx

Jablkobraní 2016

Jablkobraní 2016

 
Rezervace sportoviště Klokotská

Zahrada mezinárodních barev, chutí a vůní

6. celostátní konference měst a městských částí

Stromy pro narozené děti

Stromy pro narozené děti

 
Odpadové hospodářství

Czech POINT

Veřejný portál.cz

Sčítání lidu

Sčítání lidu, domů a bytů


Důležité telefony

Hasiči 150
Záchranná služba 155
Městská policie 156
Policie ČR 158

Ankety

Výsledky anket, dotazníkových průzkumů a sledování různých ukazatelů kvality života v Libuši a Písnici.

vstupte zde

Magazín U nás


 
Poslední číslo: 12/2017

 
 
Prohlášení o přístupnosti
 
© 2010, VV Studio - Václav Veselý