Kurzy první pomoci

Datum: 
29.10.2019 17:00

MČ Praha-Libuš pořádá v rámci projektu Zdraví v Libuši a Písnici napříč generacemi Základní kurz první pomoci a Kurz první pomoci u dětí pro veřejnost.

Základní kurz první pomoci se bude konat v úterý 29. října od 17:00. V tomto kurzu první pomoci vás odborníci naučí, jak se zachovat v těžkých životních situacích, se kterými se můžete setkat vy nebo vaši blízcí v každodenním životě. Moderní interaktivní formou s důrazem na praktický nácvik vás naučí, jak poskytnout adekvátní a včasnou první pomoc. Veškeré úkony si na kurzech prakticky vyzkoušíte. Klade se důraz na nácvik neodkladné resuscitace na resuscitačních modelech, včetně nácviku použití automatického externího defibrilátoru.

 

Kurz první pomoci u dětí se bude konat v úterý 5. listopadu od 17:00. U dětí se vyskytují různá onemocnění a úrazy vyžadující specifickou první pomoc. Tento interaktivní kurz je zaměřený především na akutní stavy a úrazy u dětí. Kurz je určen pro rodiče, kteří chtějí umět tyto situace zvládat.  Po absolvování kurzu budete umět dětem pomoci při různých typech úrazů a akutních stavů, jako je laryngitida, vdechnutí cizího tělesa, febrilní křeče a mnoho dalších.

 

Oba kurzy se budou konat v zasedací místnosti MČ Praha-Libuš (Libušská 1, budova pošty). Každý účastník obdrží certifikát o absolvování kurzu. Kurzy jsou na sebe nezávislé. Lze se přihlásit jen na jeden kurz. Kapacita jednoho kurzu je 20 osob. Kurzy jsou pro občany MČ Praha-Libuš zdarma, délka kurzu je cca 3 hodiny. Na kurz se můžete přihlásit pomocí SMS na tel. 732 643 920, nebo e-mailem na adresu: borsky@praha-libus.cz.