Změna dopravního značení a provozu na místních komunikacích v lokalitě ulic K Lukám, Klokotská, Na Musilech, Betáňská, Slavonická

Vážení občané,

na četné žádosti obyvatel lokality kolem ulic K Lukám, Klokotská, Na Musilech a dalších jsme ve spolupráci s projektantem připravili návrh na zklidnění dopravy v této oblasti. Současná situace je taková, že mnoho řidičů si tudy zkracuje cestu, aby se vyhnuli kolonám, které se tvoří na Libušské ulici v úseku mezi křižovatkami Libušská/Meteorologická a Libušská/Dobronická. Návrh řešení předpokládá zjednosměrnění části ulice K Lukám u dětského hřiště. Jedná se o opatření, které zabrání průjezdu aut od Libušské ulice na Dobronickou skrz ulice Klokotská a K Lukám. V případě realizace se ale tato úprava dotkne i všech místních obyvatel. I oni budou muset dodržovat nové dopravní značení, a pokud pojedou ke svým domovům, například k panelovým domům v ulici K Lukám od Písnice či od Modřan, nebudou moci jet jako dosud z Libušské do ulice Na Musilech a Klokotská, ale přijíždět budou moci pouze z ulice Dobronická. Dopravní opatření musí platit i pro rezidenty, nikoliv jen pro ty, kteří lokalitou projíždějí. 

Ve středu 5. února 2020 se uskutečnilo setkání s občany dotčené oblasti, na které jsme pozvali jak obyvatele rodinných domů obtěžovaných průjezdem tranzitní dopravy, tak i občany z přilehlých panelových domů. Podrobně jsme je seznámili s návrhem dopravního řešení, se všemi jeho plusy i minusy. Tento návrh zde předkládáme všem občanům, aby si ho mohli prostudovat a vznést případné připomínky dříve, než odbor dopravy Prahy 12 začne činit kroky k realizaci tohoto opatření.

 

Děkuji, Jiří Koubek, koubek@praha-libus.cz

PřílohaVelikost
PDF icon k_lukam_ab_navrh_1100.pdf713.96 KB
Image icon k_lukam_ab_navrh_1100.jpg1.47 MB