Projekt "MAP pokračuje" vám přináší mnoho zajímavých, podzimních akcí

Projekt „MAP pokračuje“ připravuje zajímavé podzimní akce pro vzdělávání dětí ale i dospělých. Vstup je zdarma, stačí se pouze zaregistrovat na webu www.mappraha12.cz, kde naleznete podrobné informace.

Elixír do škol, ÚT 15. 9. od 16h v prostorách MŠ a ZŠ Angel

První setkání v novém školním roce 2020/21 se opět zaměří na zajímavé pokusy, díky kterým budou moci učitelé ZŠ a MŠ lépe vysvětlit fyzikální zákonitosti. Na Elixír do škol je zván každý, koho baví experimentování.

 

EduCoffee: Jak na polytechnickou výchovu v mateřské škole?  STŘ  16. 9. od 15h v MŠ Smolkova.

Na EduCoffee si ukážeme, jak je možné zařadit polytechnickou výchovu do výuky v běžné třídě MŠ. Zaměříme se na bezpečnost práce při polytechnické výchově, ukážeme si nářadí a možnosti pracovních ploch (mobilních skládací stolky, upínáky apod.). Následovat bude praktická ukázka práce s nářadím, informace k výběru nářadí a materiálu, doporučené projekty pro předškolní děti (možné tematické zaměření-svátky, recyklace a životní prostředí, projekty navazující na vzdělávací program apod.)

 

PS Digitální gramotnost, PO 21.9. od 15h: setkání pro mateřské školy, 16:30 setkání pro základní školy, ZŠ a MŠ Smolkova v Praze 12

 

PS Čtenářská gramotnost, ÚT 22.9.od 14h v ZŠ Kunratice

 

EduCoffee: Monitorování třídního kolektivu, ČT 24.9.od 16h v ZŠ Písnická

Cílem je seznámit účastníky se základními stupni monitorování kolektivu a uvést je do tématu mapování třídního klimatu a vztahů mezi žáky. Zaměříme se na to, čeho si ve třídě všímat a jakým způsobem kontinuálně sledovat vztahy ve třídě. Představíme si herní a jiné techniky, které může využívat třídní učitel a jak se získanými informacemi následně pracovat.

 

EduCoffee: Jak nebýt zoufalý z hyperaktivních dětí, ÚT 29.9.od 16h v MŠ Pohádka

Nevíte si rady s dítětem, které nezapadá do kolektivu ostatních dětí? Trápí vás, že dítě hůře mluví, je impulzivní, chybně píše, čte, příp. se mu ostatní děti smějí? Na EduCoffee vám dáme konkrétní tipy a praktické rady, které fungují  doma, ve školce či ve škole.

 

Pracovní setkání na téma: Cizí jazyky,  ČT 1.10. od 15h v ZŠ a MŠ Angel

Setkání určené zejména pro vyučující základních škol, kteří učí cizí jazyk, vedou bilingvální vzdělávání nebo o něm uvažují, asistenty pedagoga s cizím jazykem a další zájemce.

 

PS Matematická gramotnost, ČT 8.10. od 15h v ZŠ prof. Švejcara

 

KnihoMAP 2020, ČT 14.11.

Knižní trh, jehož součástí jsou literární besedy, zajímavé workshopy a přednášky. Letos se můžete těšit na speciálního hosta. Program bude postupně zveřejněn na www.mappraha12.cz.

Aktuální program, pozvánky, jména lektorů, možnost registrace a mnoho dalších informací najdete na webových stránkách www.mappraha12.cz.

Logo vzdělávání a školství
logo map pokračuje