Slovo starosty - říjen 2022

Vážení občané,

v úterý 18. října proběhlo ustavující zastupitelstvo, které zvolilo kompletně nové vedení MČ Praha-Libuš. Loučím se tak po 12 letech služby občanům ve funkci starosty. Kandidoval jsem čtyřikrát, v těchto posledních volbách jsem s kolegy získal nejvyšší podporu – 47,48 % – a voliče budeme zastupovat osmi mandáty z celkových 17 zastupitelů. Další dva subjekty získaly 27,47 % a 25,06 %, což znamenalo pět mandátů a čtyři mandáty, a s touto těsnou většinou devíti mandátů utvořily povolební koalici. Ačkoli jsme konkurenčním subjektům nabídli povolební spolupráci, koalici utvořila druhá dvě uskupení ODS – KDU-ČSL a ANO – ČSSD. Na ustavujícím zastupitelstvu jsem přesto obhajoval funkci starosty a v tajné volbě získal osm hlasů, protikandidátka získala devět, a byla tedy zvolena novou starostkou.

V děkovné řeči po volbě jsem paní starostce pogratuloval a vyslovil dvě přání: To první, aby měla ve svém okolí dobré rádce, kteří jí budou pomáhat v nelehkých prvních krocích na úřadu. Měl jsem to štěstí, že u mě tomu tak bylo, a jmenovitě děkuji panu místostarostovi Pavlu Macháčkovi, který sloužil naší městské části dvacet let a byl mou věrnou pravou rukou v dobách dobrých i těžkých. Druhé přání směřovalo k tomu, aby paní starostka po svém nástupu navázala dobrý vztah s pracovníky úřadu městské části, bez kterých by chod naší městské části nebyl možný a kterým tímto děkuji za mnohaletou spolupráci. Děkuji také ředitelkám a ředitelům našich škol, dobrovolným hasičům a dalším organizacím, které na našem území působí a s nimiž jsem úzce spolupracoval. V době covidové krize jsem zažil ohromnou solidaritu občanů s nejzranitelnějšími, pomoc od mnoha z vás, kteří čtete tyto řádky, velice si toho vážím. Děkuji za všechna podnětná setkání, kterých bylo za těch dvanáct let nespočet.

Bylo mi ctí i potěšením.

Jiří Koubek, starosta MČ Praha-Libuš v letech 2010–2022