Nádoby na jedlý olej a tuk - nové stanoviště

Na naší městské části byl začátkem března dalších dvanáct nádob na použitý tuk a olej. Celkově už na dvacetidvou stanovištích tříděného odpadu naleznete tuto speciální nádobu. Tedy na každém druhém stanovišti tříděného odpadu na naší městské části naleznete tuto nádobu.

Nádoby slouží k umísťování opotřebeného potravinářského oleje a tuku, a to pouze v použitých PET lahvích nebo jiném plastovém obalu. Použitý olej se nesmí do kontejnerů odkládat ve skleněných či plechových obalech, ani v igelitových taškách a pytlíkách. Do nádob v žádném případě nepatří minerální oleje, barvy a rozpouštědla! Sklo, igelitové pytlíky, plechové obaly stejně jako minerální oleje znemožňují zpracování. V případě nedodržování kázně při sběru by musel být sběr zrušen a nádoby odvezeny.

Seznam nových stanovišť, kde naleznete nádobu na olej (stanoviště tříděného odpadu):

 • Lojovická (u MŠ)
 • Ohrobecká 749/8
 • Zbudovská 763/3
 • Třebějická 711/13
 • Na Domovině 651/1
 • Betáňská 321/6
 • Zahrádecká 125/17
 • Na Okruhu 392/7
 • Ke Kurtům 381/7
 • Ke Kašně (u MŠ)
 • Na Konečné 14/15
 • Chvalšovická 598/21

Další stanoviště, kde naleznete nádobu na olej:

 • Roh ulic Mirotická x Zbudovská
 • K Jezírku 142/3
 • V Koutě
 • Parkoviště K Lukám
 • Šátalská 716/15
 • Výletní 728/13
 • Na Okruhu
 • Hoštická
 • Švihovská 546
 • Ulice K Vrtilce (u parčíku)

Odbor životního prostředí a dopravy